Wielkimi krokami nadchodzą upragnione wakacje!

Dnia 23 czerwca 2017 roku

odbędzie się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017

 

Klasy I – III   godz. 9:00

Klasy IV-VI   godz. 10:00

Klasy I_II EGS   godz. 11:00

Serdecznie zapraszamy!!!

Koła przedmiotowe w klasach IV-VII i Gimnazjum w roku szkolnym 2017/2018

L.p.

Rodzaj zajęć

Nauczyciel prowadzący

1

koło fizyczne

Marek Jasiński VII i IIG, IIIG

2

koło chemiczne

Lidia Grychta VII i IIG, IIIG

3

koło biologiczne

Agnieszka Olejniczak VII i IIG, IIIG

4

koło geograficzne

Danuta Dąbrowska VII i IIG, IIIG

5

koło matematyczne

Ewa Kaszubowska, Kinga Zielke, Joanna Heimowska

6

koło polonistyczne

Jola Tańska, Beata Wysocka Turek, Aleksandra Syldatk

7

koła historyczne

Monika Burkowska

8

grafika komputerowa

Jarosława Affelt VII i IIG, IIIG

9

Modelarstwo

Jarosława Affelt VII i IIG, IIIG

10

Robotyka

Jarosława Affelt VII i IIG, IIIG

11

koło filmowe

Beata Wysocka Turek

12

plastyczne

Kamila Młynarczak

13

chór

Marta Sandak

14

koło fotograficzne

Janusz Kacprzycki IV-VI

Marek Jasiński VII i IIG, IIIG

15

koło dziennikarskie, redagowanie gazety ,,Eko Zakręceni "

Michał Woźniak IV-VI

16

ceramika (dopłata 20 zł za spotkanie 2h)

Beata Wysocka Turek

17

majsterkowanie

Janusz Kacprzycki

18

szachy

Tomasz Ciesielski

19

koło teatralne

Beata Wysocka Turek

20

gry planszowe

Katarzyna Rybińska

21

nauka gry na gitarze

P. Tomaszewski

22

nauka j. chińskiego

Lektorzy z Instytutu Konfucjusza przy UG

23

koło informatyczne

Katarzyna Ludka

24

koło przyrodnicze

Jolanta Staszewska, Agnieszka Olejniczak

25

zajęcia przygotowujące do egzaminu Cambridge English Young ,PET, FCE (dla chętnych)

Dorota Kacprzycka, Andrzej Tęczar, Liliana Okupniak

26

przygotowania do egzaminu ECDL (European Computer Driving Licence tj. Europejski Certyfikat Umiejętności Komputerowych)od kl. V - IIIG

Katarzyna Ludka

27

SKS karate

Andrzej Rybiński

28

SKS piłka nożna

Andrzej Rybiński

29

SKS unihokej

Andrzej Rybiński

30

SKS tenis stołowy

Andrzej Rybiński

31

SKS piłka siatkowa

Justyna Skrzyńska

32

SKS koszykówka

Andrzej Rybiński

33

nauka pływania, pływanie synchroniczne

Instruktorzy pływania

34

Repetytorium kl. IIIG

Nauczyciele klas gimnazjalnych

Młodzi projektanci prezentują się w Janowie

Dnia 10.06.2017 młodzież z klas IV-VI PESS i EGS, pod kierunkiem p. Krystyny Pomieczyńskiej, uczestniczyła w imprezie Czysta Rumia organizowanej przez Urząd Miasta przedstawiając stroje ekologiczne. Pokaz odbył się w Parku Żelewskiego w Janowie.

Czytaj więcej...

LASY PŁUCA ŚWIATA...

W dniach 24-28 kwietnia 2017 roku odbył się Tydzień Ekologiczny w EGS. Tydzień ten był naszpikowany atrakcjami. W każdym dniu odbywała się inna impreza.

Czytaj więcej...

Jesteśmy Liderami Ekologii w roku szkolnym 2016/2017!!!

Prestiżowy tytuł i statuetkę odebrała w dzisiejszym dniu Pani Dyrektor Grażyna Jasiecka wraz z reprezentacją szkoły, koordynatorem projektu Lider Lokalnej Ekologii Panią Jolantą Staszewską, Panią Małgorzatą Kuczyńską - koordyntanorem projektu "Małe dzieci nie chcą śmieci" oraz projektu "Ukryte piękno w wodzie". W uroczystości brali udział Laureaci : Martyna Pasek z klasy Ia PESS - laureatka projektu "Małe dzieci nie chcą śmieci" oraz Maciej Skwierawski z klasy IIIb Gimnazjum - laureat konkursu "Ukryte piękno w wodzie". Towarzyszyła nam także klasa IVb - Laureaci konkursu o Puchar Dyrektora Szkoły za działania ekologiczne w roku szkolnym 2016/2017.

Czytaj więcej...

Z miłości do książek...

Nie niszcz przeczytanych książek, nie upychaj ich po kątach, daj im nowe życie, przynieś je do naszej szkolnej biblioteki.

Czekamy do końca maja.

Weź udział w naszej recyclingowej akcji! Czekamy. :-)

Czytaj więcej...

Młodzi, gniewni, piekielnie zdolni oraz pracowici...

Dnia 4 czerwca 2017 odbył się wernisaż utalentowanych uczniów z PESS i EGS.

Mogliśmy podziwiać nie tylko fantastyczne prace plastyczne, które powstały pod okiem pani Krystyny Pomieczyńskiej, ale także mieliśmy niezapomniane wrażenia słuchając występów naszych uczniów oraz podziwialiśmy tancerzy z PESS i EGS.

Czytaj więcej...

Mamy aż 4-ech laureatów!

W roku szkolnym 2016/2017 Z 25 FINALISTÓW

 

LAUREATAMI WOJEWÓDZKICH KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH zostali

 

WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU z MATEMATKI Julia Specht

WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU J.NIEMIECKIEGO Julianna Jakubowska

WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU J.NIEMIECKIEGO Bruno Piesiewicz

WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU J.ANGIELSKIEGO Kamil Jakubowski

Czytaj więcej...

Moda ekologiczna oczami gimnazjalistów z Rumi

W dniu 26 kwietnia br. w Domu Kultury w Janowie odbył się Międzyszkolny Konkurs Mody Ekologicznej dla szkół podstawowych i gimnazjalnych miasta Rumia.

W kategorii szkół podstawowych uczestniczyły szkoły: SP nr 1, SP nr 9, SP nr 10 i organizatorzy, czyli Podstawowa Ekologiczna Szkoła Społeczna w Rumi.

W przedsięwzięciu wzięło udział 80 osób. W grupie gimnazjalnej liczącej 50 osób uczestniczyły szkoły nr 1 i nr 4 oraz Ekologiczne Gimnazjum Społeczne.

Czytaj więcej...

Rajd Ekologiczny - za nami :-)

We wtorek 23 maja 2017 roku odbył się po raz kolejny rajd ekologiczny organizowany przez Gimnazjum.

Piękna, słoneczna pogoda towarzyszyła uczestnikom na trasie z Rumi Janowa przez Pustki Cisowskie do Leśnego Ogrodu Botanicznego w Marszewie.

Czytaj więcej...